Udostępnij na facebook.com Udostępnij na nk.pl Umieść w opisie gg Udostępnij na twitter.com

Wkładki na płaskostopie

 • 5407 Wkładki korygujące, absorpcyjne, silikonowe

  5407 Wkładki korygujące, absorpcyjne, silikonowe

  5407 Wkładki korygujące, absorpcyjne, silikonowe.

  Wykonane są z silikonu o 2 stopniach gęstości. W rejonach pięty i śródstopia zastosowano silikon o zwiększonej miękkości. Doskonale absorbują wstrząsy wywierane na stawy skokowy, kolana oraz biodra, powstające podczas chodzenia lub uprawiania sportów. Pomagają optymalnie rozłożyć nacisk wywierany na stopę przez ciężar całego ciała, redukują bóle stóp, nóg oraz dolnego odcinka pleców, a także podrażnienia związane ze wstrząsami oraz naciskiem wywieranym na stopy. Są wytrzymałe i łatwo się je czyści. Absorbują 96,3% energii wstrząsu.

  Rozmiar (rozmiar buta):

  N1 37 - 38;

  N2 39 - 40;

  N3 41 - 42;

  N4 43 - 44;

  N5 45 - 46.

  Wskazania: stabilizacja łuku podłużnego i poprzecznego, absorbcja wstrząsów, rozproszenie nacisku, bóle pięt, długotrwałe stanie, zmęczenie stóp.

  Cena: 110.00
 • 5409 Wkładki metatarsalne korygujące, absorpcyjne, silikonowe

  5409 Wkładki metatarsalne korygujące, absorpcyjne, silikonowe

  5409 Wkładki metatarsalne korygujące, absorpcyjne, silikonowe.


  Zapewniają odpowiednie ustawienie głów kości śródstopia. Zapobiegają nadmiernemu naciskowi oraz wstrząsom w rejonie pięty oraz śródstopia. W rejonie pięty zastosowany został miękki silikon. Likwidują uczucie dyskomfortu w przedniej części stopy oraz zapobiegają powstawaniu zgrubień skóry.


  Rozmiar (rozmiar buta):

  N1 33 - 36;

  N2 37 - 40;

  N3 41 - 42.

  Wskazania: stabilizacja łuku poprzecznego, absorbcja wstrząsów, rozproszenie nacisku.

  Cena: 80.00
 • 5451 Podpiętki absorpcyjne, silikonowe.

  5451 Podpiętki absorpcyjne, silikonowe.

  5451 Podpiętki absorpcyjne, silikonowe.


  Pomagają zredukować wstrząsy wywierane na stawy oraz kręgosłup, łagodzą naciągnięcia wiązadeł, mięśni oraz ścięgna Achillesa. Są wytrzymałe i łatwo się je czyści. Absorbują 96,3% energii wstrząsu.

  Numer katalogowy: 5451.

  Rozmiar (rozmiar buta):

  N1 35 - 37;

  N2 38 - 40;

  N3 41 - 43.

  Wskazania: bóle pięt, ostrogi piętowe, bóle spodu pięty (Plantar fasciitis), rozproszenie nacisku na piętę, rozproszenie nacisku na środek pięty.

  Cena: 65.00
 • 5452 Podpiętki absorpcyjne, silikonowe

  5452 Podpiętki absorpcyjne, silikonowe

  Szybko łagodzą bóle pięt. Zapobiegają powstawaniu ostróg piętowych. Redukują wstrząsy oraz nacisk oddziaływujące na piętę. Łagodzą schorzenia związane z naciągnięciem więzadeł oraz ścięgnem Achillesa.


  Rozmiar (rozmiar buta):

  N1 35 - 37;

  N2 38 - 40;

  N3 41 - 43.

  Wskazania: bóle pięt, bóle spodu pięty (Plantar fasciitis), rozproszenie nacisku na piętę, rozproszenie nacisku na środek pięty.

  Cena: 58.00
 • igli Junior

  igli Junior

  Interaktywna korekcja i dynamiczne wsparcie dla dziecięcych stóp.

  Stopy dziecka znajdują się w fazie wzrostu i mają szczególne wymagania odnośnie optymalnego zaopatrzenia. Indywidualna wkładka igli Junior oferuje dynamiczne zaopatrzenie w razie zaburzeń stóp lub postawy, bólu stawów lub zaburzeń koordynacji.

  Wkładka igli Junior stanowi interaktywne wyściełanie stopy, które za pomocą wkładów w okolicy podeszwy stopy zmienia napięcie mięśniowe oraz czasy reakcji mięśni.

  W ten sposób wkładka, poprzez samopostrzeganie dziecka, ta ma wpływ na nieprawidłowości postawy stopy lub nogi i może aktywnie wyeliminować zaburzenia chodu, koordynacji oraz zaburzenia postrzegania.

  Zastosowanie

  • Nieprawidłowe ustawienie i zaburzenia postawy u dzieci
  Cena: 260.00
 • igli Ostroga Piętowa

  igli Ostroga Piętowa

  Natychmiastowe odciążenie i aktywne zmniejszenie bólu.

  Ostroga piętowa to narośl kostna w obrębie przyczepów ścięgnistych kości piętowej. Może w niej dojść do bardzo bolesnego zapalenia. Bez skutecznej terapii stan ostrogi piętowej może się coraz bardziej pogarszać i przyjąć nawet charakter przewlekły.

  Wkładka igli Ostroga Piętowa umożliwia technikowi bardzo indywidualne, w trakcie leczenia zmienne zaopatrzenie pacjenta. Pierwszorzędowym celem zaopatrzenia we wkładkę igli Ostroga Piętowa jest szybkie odciążenie stanu podrażnienia wokół ostrogi piętowej i układu ścięgien. Za pomocą wkładów technik, lekarz i terapeuta są w stanie osiągnąć razem z pacjentem optymalne zniesienie obciążenia. Drugim istotnym efektem jest miękkie wyściełanie ostrogi płynnym silikonem w miejscu jej występowania i wzdłuż podrażnionego ścięgna.

  Działanie

  • zmniejszenie nacisku i natychmiastowe odciążenie
  • pomoc w redukcji stanów zapalnych i bólu
  • interaktywne pobudzenie sensomotoryczne

  Zastosowanie

  • schorzenia związane z występowaniem ostrogi piętowej
  Cena: 240.00
 • igli Rigidus

  igli Rigidus

  Zmniejszenie dolegliwości i bólu oraz wsparcie stawów.

  Paluch sztywny (hallux rigidus) to bolesny stan podrażnienia stawu śródstopno-palcowego palucha, polegający na ograniczeniu zgięcia grzbietowego stopy w tym stawie podczas chodzenia lub biegania. Może to prowadzić do wystąpienia dolegliwości w stawie kolanowym,biodrowym lub w kręgosłupie.  

  Dzięki usztywniaczowi z włókna węglowego z jednej strony i wkładom z drugiej strony wkładka igli Rigidus odciąża i stabilizuje staw oraz przyczynia się do korekcji chodu. Przy prawidłowym zastosowaniu wkładka może w ten sposób pomóc w krótkim czasie znacznie zmniejszyć ból i stan zapalny.

  Działanie

  • zmniejszenie bólu i stabilizacja stawu
  • wsparcie i prowadzenie stopy powodujące odciążenie
  • ochrona stawów dzięki usztywniaczowi z włókna węglowego oraz wyściółce
  • interaktywne pobudzenie aktywności i postrzegania mięśni

  Zastosowanie

  • paluch sztywny (hallux rigidus)
  Cena: 270.00
 • Wkladka korytkowa
  Cena: 54.00
 • Wkładka supinująca
  Cena: 55.00
Autor: ~admin