Udostępnij na facebook.com Udostępnij na nk.pl Umieść w opisie gg Udostępnij na twitter.com

Wkładki na płaskostopie

 • Wkładki ortopedyczne ORTO COMFORT ze skóry owczej

  Wkładki ortopedyczne ORTO COMFORT ze skóry owczej

  Wkładki ortopedyczne ORTO COMFORT ze skóry owczej

  Komfortowa wkładka na płaskostopie poprzeczne i podłużne, która powoduje odciążenie aparatu wiązadłowo-mięśniowego. Wyprofilowana do łuków stopy pianka lateksowa koryguje zniekształcenia oraz amortyzuje naciski statyczne i dynamiczne powstałe podczas stania i chodzenia. Wkładki stosowane są do każdego rodzaju obuwia.
  MATERIAŁY: najwyższej jakości skóra owcza typu Pekari, wyprofilowana pianka lateksowa z elementem stabilizującym. 
  SPOSÓB UŻYCIA:  wkładkę umieścić w obuwiu skórzaną powierzchnią do stopy.
  Rozmiary:
  36-46
  Cena: 75.00
 • Wkładki ortopedyczne ORTO ze skóry owczej

  Wkładki ortopedyczne ORTO ze skóry owczej

  Wkładki ortopedyczne ORTO ze skóry owczej

  Wkładki powodują odciążenie aparatu wiązadłowo-mięśniowego, ponieważ są anatomicznie wymodelowane do wysklepień stopy. Łagodzą dolegliwości bólowe spowodowane przeciążeniem. Amortyzują naciski statyczne i dynamiczne powstałe podczas stania i chodzenia. Pianka lateksowa zawiera włókno wzbogacone aktywnym węglem, który znakomicie i długotrwale pochłania wszelkie nieprzyjemne zapachy a antypoślizgowa powłoka nie pozwala wkładce przesuwać się w bucie przy chodzeniu. Wkładki stosowane są do każdego rodzaju obuwia.
  MATERIAŁY: najwyższej jakości skóra owcza typu Pekari, pianka lateksowa z elementem stabilizującym. 
  SPOSÓB UŻYCIA:  wkładkę umieścić w obuwiu skórzaną powierzchnią do stopy.
  Rozmiary:
  36-46
  Cena: 70.00
 • Profilowana wkładka z pianki poliuretanowej do butów sportowych SPORTFORM

  Profilowana wkładka z pianki poliuretanowej do butów sportowych SPORTFORM

  Trójwarstwowe wkładki wykonane ze specjalnie wyprofilowanej pianki i lateksu, pokrytego warstwą tkaniny bawełnianej. Elastyczna i miękka pianka działa amortyzująco, zapobiega mikrowstrząsom gwarantując Twoim stopom komfort i wygodę. Dodatkowo zawiera SANITIZED, środek antybakteryjny i antygrzybiczny, który skutecznie chroni stopy przed różnego rodzaju przypadłościami skórnymi (grzybami, pleśniami, drożdżami czy algami), a także skutecznie i długotrwale pochłaniania wszelkie nieprzyjemne zapachy. Anatomiczny kształt wkładki  z wyprofilowanym sklepieniem stopy pozwala złagodzić bóle spowodowane przeciążeniem podczas chodzenia i uprawiania sportów, amortyzując naciski statyczne i dynamiczne powstające podczas aktywności fizycznej. Ten rodzaj wkładek nadaje się do każdego rodzaju obuwia sportowego oraz w profilaktyce płaskostopia.
  MATERIAŁ: warstwa wierzchnia - tkanina bawełniana, warstwa środkowa - pianka lateksowa ze środkiem SANITIZED, warstwa dolna - pianka poliuretanowa, pelotka lateksowa.
  SPOSÓB UŻYCIA: umieść wkładki w obuwiu warstwą tkaniny w kierunku stopy. W przypadku zawilgocenia wyjmij i wysusz w temperaturze pokojowej. Dla zachowania właściwej higieny wymieniaj wkładki co 6-8 tygodni

  Rozmiary:

  36-46

  Cena: 80.00
 • igli Allround

  igli Allround

  Indywidualna terapia dla stóp i całego ciała

  Niepowtarzalny, opatentowany system wkładek z włókna węglowego marki igli jest dynamicznym i wysoce elastycznym środkiem pomocniczym, który łączy w sobie sensomotoryczne i zachowawcze mechanizmy działania.
  W dowolnym miejscu umieszczane punkty pobudzające mają jednocześnie wpływ na ułożenie  stopy i całego ciała. Przyczyniają się one do celowego wywoływania bodźców sensomotorycznych w obszarze stopy.

  Usztywnienie z włókna węglowego 

  Niezwykle lekki i cienki usztywniacz z włókna węglowego dzięki specjalnym wcięciom pozwala na wykonywanie wszystkich ruchów biomechanicznych, zapewniając jednocześnie jak najwyższą stabilność kształtu.

  Punkty stymulujące 

  Punkty  przymocowuje się za pomocą połączenia rzepowego do usztywniacza z włókna węglowego, co pozwala na umieszczanie ich w dowolnym miejscu. Różne rozmiary wkładek z włókna węglowego marki igli umożliwiają zmianę zakresu ich działania w trakcie leczenia. Pozwala to na dostosowanie wkładki przez technika do indywidualnych potrzeb klienta.

  Cena: 230.00
 • igli Hardboot

  igli Hardboot

  Wkładka z włókna węglowego marki igli zapewnia lepsze przenoszenie mocy i większy komfort w sportach zimowych.

  Podczas jazdy na nartach stopa i podudzie są unieruchomione w bucie narciarskim i często pozostają godzinami w tej samej pozycji. Krótkie i długie mięśnie stopy nie są w ruchu i stopa zaczyna piec lub drętwieć.

  Podczas zjazdu obciążenie w okolicach przedstopia i pięty jest szczególnie duże i może dochodzić do szczytowego nacisku. Takie obciążenie punktowe trwające kilka godzin często prowadzi do bólu.

  Usztywnienie z włókna węglowego wspiera stopę i dzięki elastyczności oraz krojom torsyjnym zapewnia więcej ruchomości.

  Punkty służą ekspertowi igli do optymalnego nastawienia wkładki w zależności od sytuacji stopy oraz do wyregulowania stopy.


  Sposób działania:

  • Miseczkowaty kształt wkładki igli Hardboot nadaje pięcie niezbędne wsparcie i w ten sposób zapewnia optymalne ustawienie stopy i przenoszenie mocy na nartę.
  • Elastyczny usztywniacz z włókna węglowego stanowi podłoże stopy przystosowane do jej kształtu i zezwala na wszystkie biomechaniczne wzorce ruchów, tak aby umożliwić i wspierać niezbędne minimalne ruchy w bucie narciarskim.
  • Dzięki wkładom ukierunkowane bodźce osiągają różne grupy mięśni, uaktywniając je. Może to pobudzić przepływ krwi w mięśniach stopy i wspierać siły niezbędne dla stabilizacji stawu kolanowego w łańcuchu kinetycznym mięśni. W ten sposób szczególnie w ostrych zakrętach kolano jest lepiej prowadzone, co zapobiega możliwym kontuzjom.
  Cena: 280.00
 • igli Piłka Nożna

  igli Piłka Nożna

  Zapobieganie urazom spowodowanym przeciążeniem oraz poprawa koordynacji.

  Gra w piłkę nożną stanowi szczególne obciążenie dla stawów, ścięgien i więzadeł. Przebiegi ruchu, takie jak zatrzymania się, szybkie zmiany kierunku czy obciążenia strzałem, stawiają szczególne wymagania wobec obuwia i wkładek. 

  Wkładka igli Piłka Nożna jest wąska, lekka i cienka, co czyni ją szczególnie zdatną do zastosowania w butach piłkarskich. Wykorzystywane przy tym włókno węglowe dynamicznie wspiera stopę nawet w silnie ograniczonej przestrzeni. Wkładka jest indywidualnie dopasowywana do stopy i buta i pomaga w zapobieganiu problemom związanym z nieprawidłowym obciążeniem i przeciążeniem, a także urazom. Celowo umieszczone wkłady przyczyniają się do wzmocnienia samopostrzegania ciała i mają korygujący, korzystny wpływ na pozycję stawów, napięcie mięśni oraz postawę ciała.

  Działanie

  • rozłożenie nacisku
  • pomoc w zapobieganiu urazom
  • celowe pobudzanie mięśni przez wkłady sensomotoryczne
  • indywidualna korekcja postawy stopy podczas pronacji/supinacji

  Zastosowanie

  • piłka nożna
  • biegi (kolce lekkoatletyczne)
  Cena: 280.00
 • igli Walking

  igli Walking

  Zmniejszenie obciążenia naciskowego i wsparcie przebiegu ruchów.

  Nordic walking jest zdrową i odprężającą dyscypliną sportu dla wszystkich grup wiekowych. Często nie docenia się obciążenia kończyn dolnych podczas wykonywania tego sportu.

  Wkładkę igli Walking zaprojektowano właśnie dla przebiegu ruchów na twardym lub zmiennym podłożu. Dodatkowe wyściełanie w okolicy pięty i przedstopia skutecznie amortyzuje siły stąpania.

  Indywidualne wkłady mają bezpośredni wpływ na aktywność mięśni lub mogą odciążać w poszczególnych miejscach.

  Działanie

  • ochrona stawów
  • rozłożenie nacisku
  • interaktywne pobudzenie sensomotoryczne

  Zastosowanie

  • nordic walking
  • trekking
  Cena: 270.00
Autor: ~admin