Zamówienie
Opis kategorii

Inserto to w pełni indywidualne i konfigurowalne systemy rehabilitacyjno-ortopedyczne do pełnego wsparcia miednicy dla pacjentów z różnymi poważnymi deformacjami tj. skolioza, asymetria, roszczep kręgosłupa.

Stabilna i komfortowa pozycja w czasie siadu sprzyja zwiększonemu poczuciu bezpieczeństwa i stymuluje prawidłowe napięcie mięśniowe. Terapeutycznie również ma wpływ na układ krążenia oraz poprawę czucia powierzchownego i głębokiego Dlatego ważne jest, aby świadomie i bezpiecznie pozycjonować pacjenta w siadzie i symetrycznie rozkładać ciężar na oba guzy kulszowe.

Poduszki przeciwodleżynowe głównie odciążają newralgiczne miejsca narażone na odleżyny nie stabilizując miednicy podczas siedzenia w wózku co jest istotne w prawidłowym rozłożeniu nacisku.

 

Inaczej jest z Inserto.

Inserto to prawdopodobnie jedyne na świecie takie rozwiązanie, które jednocześnie stabilizuje i odciąża miednicę pacjenta, a także dzięki swoim właściwościom można nieskończenie wiele razy zmieniać kształt siedziska do anatomicznych krzywizn pacjenta (rośnie razem z pacjentem).

Specjalnie dobrane kształty sprawiają, ze można jak nigdy, odciążyć i jednocześnie  ustabilizować miednicę pacjentom z m. inn.:

-wysoką amputacją,

-skoliozą,

-porażeniem mózgowym,

-asymetrią ciała,

-dystrofią mięśniową,

-stwardnieniem rozsianym

Prawidłowo ustabilizowana miednica to podstawa prawidłowej postawy, lepszego ukrwienia narządów, obniżenia napięcia mięśni tak istotnego u pacjentów ze wzmożonym napięciem!

Pacjent w siadzie z odpowiednio ustabilizowaną miednicą i podpartymi kończynami dolnymi doskonali równowagę.

To sprawia, że Inserto jest wyjątkowym rozwiązaniem dla pacjentów z poważnymi wadami posturalnymi.

Inserto wykonany jest z materiałów o różnej gęstości i twardości dlatego poszczególne elementy siedziska wykonane są z mniej lub bardziej sprężystych lub utwardzonych materiałów w zależności od potrzeb pacjenta.

System Inserto składa się z:

  • podstawy
  • kształtek pozycjonujących
  • pianek i gąbek sprężynujących i zapamiętujących kształt
  • pokrowca

 

mediano

 

Prawidłowe dostosowanie i ułożenie pacjenta w systemach Inserto  jest gwarantem stabilizacji i bezpiecznego poruszania się w urządzeniach mobilnych w codziennym życiu oraz wspiera pacjenta podczas rehabilitacji i ćwiczeń w domu.

Pacjent jest w stanie wykonać więcej ćwiczeń, Inserto poprawia komfort pacjenta ponieważ jego środek ciężkości  pozwala na stabilne siedzenie.

Jesteś zainteresowany/a lub masz pytania skontaktuj się nami

 

 

DOTACJE