Udostępnij na facebook.com Udostępnij na nk.pl Umieść w opisie gg Udostępnij na twitter.com

Poduszki ortopedyczne

 • System Shape

  System Shape

  System Shape firmy Otto Bock to nowatorskie rozwiązanie -  procedura wytwarzania dopasowanych do kształtu ciała poduszek siedzisk dla indywidualnych potrzeb w przypadku poważnych niepełnosprawności.


  W technice Shape wykorzystuje się najnowocześniejsze rozwiązania cyfrowe w zakresie technologii digitalizacji. Takie rozwiązanie pozwala spełniać specyficzne wymagania bez presji czasu i przy wykorzystaniu stymulacji funkcjonalnej.

   

  Zalety rozwiązania:


  - Pianka wysokiej jakości z dobrze zdefiniowaną charakterystyką
  - Dzięki stymulacji funkcjonalnej mniej czasu poświęca się na wykończenie produktu i jego przeróbkę

  System Shape 2 umożliwia oszczędne gospodarowanie zasobami. Wszystkie dane są przechowywane i archiwizowane, dzięki czemu procedurę można łatwo otworzyć, a dokumentację kompletować zgodnie z wytycznymi MDA (ang. Medical Devices Act).

  Opis procesu


  Krok 1: Indwidualne dopasowanie pacjenta

  Z łatwością dopasujesz wózek pomiarowy oraz poduszki próżniowe do potrzeb pacjenta. Aby zapewnić jak najlepszy kształt poduszek, wózek pomiarowy posiada regulację kąta pochylenia siedziska, kąta pochylenia oparcia i głębokości siedzenia.

  Krok 2: Przeniesienie siedziska pomiarowego na stanowisko do digitalizacji

  Poduszki próżniowe występują w kilku rozmiarach. Są zaprojektowane do utrzymania kształtu siedziska długo po dopasowaniu pacjenta. Zatem skanowanie można wykonać bez udziału pacjenta, np. w biurze. Aby skanować należy przenieść siedzisko pomiarowe na stanowisko do digitalizacji.

  Krok 3: Digitalizacja / Skanowanie

  Proces skanowania umożliwia przeniesienie kształtu poduszek siedziska pacjenta prosto do programu zainstalowanego w komputerze. Przy użyciu igły digitalizacyjnej całkowity system poduszek jest zeskanowany w mniej niż 10 minut!

  Krok 4: Ocena, edycja i e-mail

  Po skanowaniu, możesz obejrzeć wirtualny obraz siedziska w 3-D, edytować całe siedzisko lub pojedynczą, zeskanowaną linię. Plik zawierający skan siedziska możesz wysłać przez e-mail do fabryki Otto Bock już z domu pacjenta!

  Końcowym produktem jest idealnie dopasowana poduszka, która może być dalej przetwarzana i zamieniona w zindywidualizowaną skorupę siedziska (np. wyposażona w podłokietniki, pasy, zagłówek itd.). A ta z kolei może zostać zintegrowana z ramą podstawy jezdnej, wózkiem manualnym lub elektrycznym i pokryta tapicerką.

  Cena: 0.00
  Producent: Otto Bock
Autor: ~admin