SZNUROWANA ORTEZA NA DŁOŃ I PRZEDRAMIĘ Z ODWIEDZENIEM KCIUKA STRETTO4

Zamówienie

Cena: 0.00
Towar niedostępny
do schowka

Informacje

Producent: Reh4Mat

Dostępność: Na wyczerpaniu

Numer katalogowy: 212

SZNUROWANA ORTEZA NA DŁOŃ I PRZEDRAMIĘ Z ODWIEDZENIEM KCIUKA- została wykonana według nowego bardziej anatomicznego kształtu, dzięki czemu lepiej stabilizuje staw promieniowo-nadgarstkowy i nadgarstek.

Parametry techniczne

RozmiarObwód nadgarstkaSposób dokonywania pomiaru
S13-15 cmWyrób występuje jako prawy / lewy
M15-17 cm
L17-19 cm
XL19-21 cm

Uwagi o produkcie

W górnej części wyrobu zainstalowano dwie listwy z tworzywa sztucznego, które wraz z łyżką dłoniową przekrojowo tworzą trzy obwodowe punkty podparcia kończyny górnej. Taki sposób stabilizacji przedramienia jest sposobem najbardziej skutecznym.

Orteza została w całości wykonana z nowego innowacyjnego surowca AirSanmed. Specyfika tego surowca polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonego stawu nadgarstkowego. Przy skórze pacjenta znajduje się przewiewna bawełniana dzianina frotte, wewnątrz półsztywna perforowana pianka komfortowa, na zewnątrz natomiast zainstalowany jest laminat medyczny z funkcją paroprzepuszczalną, który w celu łatwiejszego odprowadzania potu od ciała pacjenta został dodatkowo wyperforowany.

W dolnej części wyrobu zastosowano anatomicznie wyprofilowaną szynę dłoniową, która galwanicznie została zabezpieczona przed działaniem ludzkiego potu.

W dłoniowej części ortezy zainstalowano miękką elastyczną poduszkę poprawiającą komfort użytkowania wyrobu. Konstrukcja ortezy oraz użyte surowce przeciwdziałają wystąpieniu u jej użytkowników zespołu cieśni nadgarstka.

 

 

Mocowanie wyrobu na kończynie odbywa się przy użyciu zespołu sznurowanego wraz z zapięciem velcro, oraz jednej wąskiej taśmy dłoniowej. Zakres regulacji zapięcia jest bardzo duży i dzięki temu gwarantuje on duże możliwości regulacji i stabilizacji. Na zakończeniach taśmy mocującej zamontowano plastikową końcówkę ułatwiającą odpinanie zespołu sznurowanego osobom posiadającym tylko częściową sprawność rąk.

Wyrób wyposażono dodatkowo w stabilizację kciuka. Kciuk jest mocno usztywniony i mocowany do wyrobu taśmą velcro. Istnieje możliwość regulacji jego odwiedzenia od dłoni.

 

Dodatkowe informacje

  1. Stosować ściśle według wskazań i pod nadzorem lekarza.
  2. Wyrób powinien być po raz pierwszy założony pacjentowi przez lekarza lub przez przeszkolony personel medyczny.
  3. Nie stosować tutora, jeżeli wcześniej użyto maści lub żelu rozgrzewającego.
  4. Brak codziennej higieny osobistej lub niewłaściwa konserwacja i pranie wyrobu mogą spowodować otarcia naskórka albo powstanie odczynów alergicznych związanych ze wzmożoną potliwością i rozwojem flory bakteryjnej.

Zapytaj o produkt

:
:
:
:

Poleć znajomemu

:
:
: