Aparat szynowo - opaskowy z szynami

Zamówienie

Cena: 600.00
Towar niedostępny
do schowka

Informacje

Producent: Reh4Mat

Dostępność: Na wyczerpaniu

Indeks/kod produktu: 933906

Charakterystyka wyrobu:

Aparat modułowy kończyny dolnej składa się z dwóch zestawów pelot umożliwiających łatwe ich zakładanie i dokładne dopasowanie wyrobu do obwodów kończyny, szyn ortopedycznych z systemem ich mocowania oraz zespołu taśm VELCRO. Peloty aparatu zostały wykonane z ActivDistance I. Wyrób dodatkowo wyposażono w podkolanowy pas nośny.

Właściwości:

Stabilizuje i odciąża staw kolanowy; umożliwia stopniowe kontrolowane zwiększanie zakresu ruchów w stawie kolanowym co 15 stopni; łatwo dopasowuje się do kończyny nawet u osób z dysproporcją obwodów uda i podudzia lub przy znacznym pogrubieniu obrysów stawu kolanowego. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.

Zastosowanie:

- w okresie pionizacji i nauki chodzenia u pacjentów z niedowładem jednej lub obu kończyn dolnych
- w zapobieganiu i leczeniu przykurczów stawu spowodowanych niedowładem lub zmianami zwyrodnieniowymi;
- po rozległych zabiegach na stawie kolanowym i ciężkiej niestabilności.

 

 

Parametry techniczne

RozmiarDługość szynySposób dokonywania pomiaru
S34 cm 
M47 cm
L53 cm

Dodatkowe informacje

Szyny 1RE – to jednoosiowe szyny ortopedyczne, które głównie stosuje się w aparatach stawu kolanowego, aparatach kończyny górnej oraz ortezach stawu biodrowego. Cechą charakterystyczną tych szyn oprócz s zerokiego zakresu regulacji kąta zgięcia co 15 stopni, jest to, iż istnieje też regulacja przeprostu zabezpieczonego stawu w zakresie: -15 i -30 stopni. Szyny cechują się doskonałą stabilizacją boczną zabezpieczonego stawu oraz bardzo niską wagą. Zegar zastosowany w tych szynach ortopedycznych skonstruowany jest w taki sposób, iż zmiana kąta zgięcia i wyprostu odbywa się bez użycia j akichkolwiek narzędzi, a dodatkowy system zabezpieczający uniemożliwia zmianę kąta przez osoby nieupoważnione. Wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium oraz tworzywa sztucznego z dodatkiem w łókien węglowych, co p owoduje że s ą one l ekkie, obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli, a zarazem odpowiednio sztywne, gwarantujące poprawne działanie wyrobu. S tandardowo szyny występują w trzech długościach: 380, 470 i 530 mm, wyroby z szynami dłuższymi posiadają dodatkową funkcję stabilizacji bocznej stawu kolanowego. Konstrukcja i wygląd szyny została przez nas opatentowana w Unii Europejskiej.

Zapytaj o produkt

:
:
:
:

Poleć znajomemu

:
:
: